در خصوص موضوع همراهان ثبت نام در لاتاری آمریکا، دو دسته کلی وجود دارد! دسته اول مربوط به افراد متاهل و همراه وی و دسته دوم در خصوص فرد مجرد است. در این مقاله هر دو دسته را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

ثبت نام لاتاری آمریکا برای متاهلین

افرادی که متاهل هستند و تصمیم دارند در لاتاری شرکت نمایند، باید بدانند که شانس بیشتری نسبت به افراد مجرد دارند! این تصمیمی است که دولت آمریکا برای متاهلین گرفته و تا به امروز آن را ثبت و اجرا کرده است.

ثبت نام لاتاری آمریکا برای متاهلین بدون فرزند

زن و شوهر در زمان ثبت نام می بایست فرم مربوطه را به صورت فردی تکمیل نمایند. بخشی در فرم وجود دارد که مربوط به مشخصات همسر برای شرکت در لاتاری است که می بایست تکمیل شود. بنابراین اجازه ثبت نام زن و شوهر در لاتاری آمریکا هم زمان وجود دارد ( فرض بر این است که فرزندی ندارند).

دقت شود که برای پر کردن فرم متاهلین می بایست یک سری بخش ها دقیق تر تکمیل شود و به نوعی بخش های الزامی محسوب می شود. مثلا:

نام و نام خانوادگی فرد باید له لاتین وارد شود. نیاز به تاریخ روز و ماه و سال تولد وی به میلادی است.

نیاز است که میزان تحصیلات فرد مشخص شود و وضعیت تاهل نیز علامت دار شود.

همینطور می بایست هر یک از زن و شوهر عکس مناسب ارائه دهند.

 

ثبت نام لاتاری آمریکا برای متاهلین دارای فرزند

ثبت نام لاتاری آمریکا برای زوج هایی که صاحب فرزند هستند شرایط دیگری را دنبال می کند. در این شرایط مرد خانواده به صورت مجزا می تواند ثبت نام را انجام دهد و همسر و فرزندان وی به عنوان همراه معرفی شوند. این روش نیز مزایای مربوط به خود را دارد.

از سوی دیگر برای شانس بیشتر، نیاز است که زن به صورت جداگانه فرم مخصوص لاتاری آمریکا را تکمیل نماید و خود را به عنوان سرپرست معرفی کرد و شوهر و فرزندان تحت تکفل وی باشند. در چنین شرایطی شانس برنده شده دو برابر می شو و هر یک از زن و شوهر برنده شدند، شرایط برای گرین کارت برای کل خانواده فراهم می شود.

وزارت امور خارجه آمریکا شرایط لاتاری برای متاهلین را با امتیاز بهتری اعلام کرده است.

دقت کنید که با وجود شانس دوبرابری، باز هم نیاز است که در سفارت خودتان را ثابت کنید این موضوع در خصوص تمکن مالی اهمیت زیادی دارد و باید مشخص شود که از پس هزینه های زندگی بر خواهید آمد.

 

 

فرد متاهل یک بار خود را به عنوان متقاضی اصلی یا principal applicant معرفی می کند و ثبت نام شکل می گیرد و از سوی دیگر شانس خود را دو برابر می کند. چه زن ثبت نام کند و چه مرد، فرزندان  به عنوان همراه ضمیمه می شوند. نیازی به تکمیل و درخواست از سوی فرزندان نیست. گاه این قانون برای فرزندان بالای 18 سال متفاوت خواهد بود

نکته: در صورتی که زن و شوهر خود قصد استفاده از لاتاری و به نوعی رفتن به آمریکا را ندارند و فقط لاتاری را برای فرزندان خود می خواهند، فرزند باید بالای 18 سال سن داشته باشد تا مجوز برای ثبت نام وی آزاد شود.

 

ثبت نام همراه لاتاری آمریکا برای افراد مجرد

افرادی که مجرد هستند اجازه بردن همراه با خود ندارند! نمی توانند فرم مخصوص تاهل را تکمیل کنند. در واقع فرد مجرد نمی تواند مادر و خواهر و برادر خود را به عنوان همراه معرفی نماید و این موضوع خلاف قانون لاتاری آمریکا است. بارها دیده شده است که این درخواست، شانس پذیرش شخص اصلی را نیز از بین برده است. فرد مجرد می بایست به تنهایی فرم مخصوص را تکمیل کرده و کد مربوطه را دریافت کند.

در صورت ثبت نام فرد متاهل، هر یک از اعضای خانواده که در لاتاری آمریکا برنده شوند، می توانند همه اعضای خانواده را با خود به همراه ببرند. دقت کنید که شرط فرزندان کمتر از 21 سال را رعایت کنید و البته که فرزندان باید مجرد باشند. در شرایط همراهان ثبت نام لاتاری آمریکا به هیچ عنوان اجازه ثبت نام بستگان( پدر، مادر، برادر، خواهر) خود را ندارید و این موضوع از سوی دولت آمریکا اهمیت زیادی دارد.

ثبت نام لاتاری آمریکا با رویکرد قرعه کشی همراه است و بخشی از نتیجه به شانس شما باز می گردد.

ttps://dj.usembassy.gov/visas/immigrant-visas-diversity-visa-program/

https://www.green-card-dv-lottery.com/requirements/