لاتاری چیست؟

لاتاری یک قرعه کشی می باشد که به افراد زیادی شانس گرفتن ویزای آمریکا را می دهد، افرادی که در این قرعه کشی برنده می شوند شانس این را دارند که کارت سبز یا گرین کارت را دریافت کنند. لاتاری از سال 1990 به وجود آمد و هدف آن این بود که به افراد از کشورهای مختلف شانس مهاجرت به آمریکا را بدهد. آمریکا کشوری است که از افرادی با ملیتهای مختلف تشکیل شده و به عنوان قطب اقتصادی خوب معرفی شده است. کسانی که به آمریکا مهاجرت می کنند فرهنگ آمریکا را می سازند و هر ساله 55000 ویزا به صورت تصادفی و از طریق قرعه کشی بین متقاضیان به مهاجرت به آمریکا توزیع می شود.

لاتاری چه موقع انجام می شود؟ 

زمان ثبت نام برای لاتاری از اواسط مهر آغاز و اواسط آبان پایان می پذیرد و به هیچ عنوان تمدید نمی شود .، و کاربران می توانند از لینک مقابل برای ثبت نام استفاده نمایند (لینک ثبت نام لاتاری ) و همه افراد به جز خردسالان می توانند در آن ثبت نام کنند.

شرایط لاتاری

برای ورود به لاتاری، افراد متقاضی باید در یکی از کشورهای واجد شرایط متولد شده باشند. و حداقل میزان تحصیلات آنها پیش دانشگاهی  باشد . یا 2 سال  سابقه کار داشته باشند.

هزینه لاتاری

نکته ای که در مورد لاتاری وجود دارد این است که این پیغام ها برای افرادی ارسال می شود که هرگز در قرعه کشی شرکت نکرده اند و افراد فکر می کنند چون اسم و مشخصات دقیق آنها بر روی کارت وجود دارد پس واقعی است، در صورتی که اینگونه نیست. وزارت امورخارجه نسبت به افراد سودجو هشدار داده، و گفته هر ایمیلی قابل اعتماد نیست، و اعلام کرده که برندگان را از طریق ایمیل دادن به آنها اعلام نمی کند.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام در لاتاری به مدارک زیر نیاز دارید:

پاسپورت: پاسپورت شما باید برای مسافرت کردن به ایالات متحده معتبر باشد. هر شخصی بالای 18 سال باید پاسپورت خود را داشته باشد.

شناسنامه: اگر شخصی فرزند خوانده باشد، باید یک نسخه اصلی و کپی آن را از دفتر اسناد رسمی تحویل گیرد.

عکس: یک عکس تمام رخ برای هر متقاضی در سایز 5 در5 لازم است و عکس باید در شش ماهه اخیر گرفته شده باشد.

مدارک  تحصیلی یا سوابق کاری: متقاضی بعد از قبولی باید کپی مدرک تحصیلی خود را ارسال کند; یا مدارکی که نشان دهد او در پنج سال گذشته حداقل دو سال سابقه کار داشته .

چگونه لاتاری واقعا کار می کند؟

در واقع لاتاری به این صورت است که کارت سبزی که به وسیله اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا تایید می شود، (USCIS) این اجازه را به شما می دهد که به صورت دائم در آمریکا کار کرده و زندگی کنید. روشهای مختلفی وجود دارد جهت گرفتن کارت سبز که شامل گرفتن کارت به وسیله خانواده، استخدام شدن، یا پناهندگی که هرکسی را در این مورد تایید نمی کنند.

شانس شما برای قبولی در لاتاری چقدر می باشد؟

لاتاری به طوری است که برنامهDV  (Diversity immigrant) یا همان تنوع مهاجرت سالیانه 50000 هزار ویزای مهاجرت صادر می کند، که بر پایه قرعه کشی استوار است. این ویزاها مختص کشورهایی با تاریخچه مهاجرت کم به آمریکا می باشند.

منابع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lottery