لاتاری برای افراد متاهل

لاتاری نامی آشنا برای افراد که به زندگی بهتر، تحصیل و کار فکر می کنند، به منظور مهاجرت می باشد. این افراد ترجیح می دهند به کشور مقصد خود بروند که راههای مختلفی برای مهاجرت وجود دارد اما ممکن است 20 سال طول بکشد تا بتوانند ویزا خود را بگیرند، یکی از این راهها که امروز متداول است، لاتاری نام دارد. این روش به معنی قرعه کشی و بخت آزمایی است و هر شخصی برنده شود می تواند گرین کارت آمریکا را بگیرد و اقامت دائم در آمریکا را داشته باشد. اما نکته ای که وجود دارد بیشتر افراد متاهل هستند و دوست دارند با خانواده خود اقدام کنند، ولی شاید ندانند که شرایط چیست، این مقاله ممکن است به آنها کمک کند.

شرایط متاهلین برای لاتاری

متقاضیانی که در لاتاری برنده می شوند، می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز مفید باشند، شما باید اسم، تاریخ تولد و مکان تولد همسر و فرزندان خود را نیز بنویسید. شما باید نام همه بچه ها و همسر قبلی خود را بیاورید، حتی اگر شما طولانی مدت با پدر و مادر او زندگی نکرده اید. اگر قصد طلاق گرفتن نیز دارید باید اطلاعات همسر خود را وارد کنید.

در صورتی که متقاضی لاتاری هستید و همسر شما پاسپورت نداشته باشد، باید در مدارک نام و مشخصات او را نیز بیاورید در غیر این صورت شما صلاحیت دریافت اقامت نخواهید داشت. همچنین اگر قرار ازدواج با فردی گذاشته اید، تا قبل از ازدواج رسمی با او نمی توانید برای دریافت اقامت وی اقدام نمایید. در صورتی که به این صورت عمل نمایید، هر کسی که در لیست متقاضیان است از گرفتن ویزا منع می شود و نمی تواند برای مصاحبه اقدام کند. در واقع اگر شما تمام اعضای خانواده را وارد لیست می کنید، به این معنی نیست که لزوماً آنها با شما به آمریکا خواهند آمد. خوب است بدانید تمامی اشخاصی که نام آن ها در لیست وارد شده است، باید مورد تایید قرار بگیرند.

نحوه ی ورود زن و شوهر به لاتاری

زن و شوهر هر دو می توانند وارد لاتاری شوند و اگر آنها اصالتاً برای کشور مبدا باشند به صورت استراتژی اهمیت دارد زیرا اگر یکی از آنها نیز انتخاب شود می تواند برای آن یکی از زوجین ویزا بگیرد. و شانس شما را برای برنده شدن دو برابر می کند. این نکته را در نظر داشته باشید اگر شما نامزد داشته باشید و جایی ازدواجتان به صورت رسمی ثبت نشده باشد  نمی توانید خود را متاهل بنامید و باید مجردی اقدام کنید.

ویزا بعد از فوت شخص برنده لاتاری

اگر شخص برنده قبل از گرفتن ویزا فوت کند، متاسفانه نه همسر و نه فرزندان نمی توانند ویزا را بگیرند.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در لاتاری

پاسپورت : اگر هر دو زن و شوهر می خواهند در لاتاری شرکت کنند باید پاسپورت خود را داشته باشند ولی اگر یکی از آنها می خواهد شرکت کند، فقط فرد متقاضی باید پاسپورت داشته باشد

عکس مخصوص لاتاری

فرم ثبت نام لاتاری

اطلاعات شناسنامه همسر

اطلاعات پاسپورت متقاضی

اطلاعات محل زندگی متقاضی

ایمیل و شماره تماس متقاضی

اطلاعات و شناسنامه فرزندان

 

در آخر به شرایط مورد نیاز برای لاتاری اشاره می کنیم. آیا شما برای همسر خود برای اقامت در ایالات متحده به صورت قانونی و غیر قانونی اقدام کرده اید؟ چه شرایط و مدارکی برای این مورد، مورد نیاز است؟ در این مورد، شما می توانید فرزندان خود را نیز ببرید. به نکات توجه کنید که می تواند برای لاتاری کمکتان کند:

شما باید معیار خاصی برای زندگی کردن در ایالات متحده داشته باشید هدف خود را مشخص کنید، که می توانید اقامت دائم داشته باشید. اما به خاطر ترامپ قانون مهاجرت تغییر کرده و مشکلاتی به وجود آمده بنابراین شما باید صلاحیت داشته باشید و هدف خود را مشخص کنید.

لاتاری برای متاهلین

شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری آمریکا دو برابر کنید

اگر شما متاهل هستید و همسرتان صلاحیت دارد. شانس خود را برای  برنده شدن در لاتاری دو برابر کنید، کاری که باید انجام دهید این است که دو فرم متقاضی گرین کارت برمی دارید، یکی از فرمها را خودتان پر می کنید و افراد خانواده را همراه انتخاب می کنید، یکبار دیگر همسرتان متقاضی اصلی می شود و شما و فرزندانتان همراه می شوید. وقتی هر یک از زوجین برنده شد، سپس تمام اعضای خانواده گرین کارت را دریافت می کنند، حتی بچه های زیر 21 ساله شما که مجرد هستند، و در فرم متقاضی اسم آنها را آورده اید.

 

 

 

منابع:

Green-card.com

usa-green-card-org

usc.org

immigration-lawyer.com